сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 64
home Вести

БЕСА ја напушти пратеничка група на СДСМ (ФОТО)

БЕСА ја напушти пратеничка група на СДСМ (ФОТО)

Економски Лидер објави документ кој покажува дека Беса го известува претседателот на Собранието Талат Џафери дека ја напушта пратеничката група на СДСМ.

„Ве информираме дека долунаведените пратеници кои досега настапувале во парламентарната група „Можеме“ , сега ќе настапуваат како група на пратеници на Партијата движењето Беса“, стои во дописот кој е испратен на 14 ти месецов.

Коронавирус