петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 46
home Вести

Бернс не е изненадена дека земјава е на третото место на дестинации што треба да се посетат

Бернс не е изненадена дека земјава е на третото место на дестинации што треба да се посетат

Американската амбасадорка во земјава Кејт Бернс денеска на Твитер напиша дека не е изненадена што Северна Македонија се најде на третото место на листата на дестинации кои треба да се посетат во 2020 година, на компанијата за туристички водичи „Лонли планет“ (Lonely planet).

–Бидејќи имав можност да посетам некои од градовите тука, да пешачам низ убавите планини и да ја вкусам добрата храна, ова не доаѓа како изненадување. Северна Македонија е рангирана на третото место на листата на земји што треба да ги посетите во 2020 година. Одлично!, напиша амбасадорката на САД на Твитер.

Коронавирус