вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 23
home Вести

Бел коњ среде Скопје се вози во автомобил (ХИТ ФОТО)

Бел коњ среде Скопје се вози во автомобил (ХИТ ФОТО)

Читателите на нашиот портал ни испратија фотографии кои биле направени денеска.

Станува збор за автомобил кој во приколка превезува бел коњ среде Скопје, поточно во скопската населба Автокоманда на булеварот Александар Македонски.

Инаку ова не е прв ваков случај на несоодветен начин да се превезува ова животно во нашата земја.

Коронавирус