среда, 7. декември 2022. Вести денес: 33
home Вести

Бекир Асани: Орелот во Скопје покажува кој командува во оваа држава

Бекир Асани: Орелот во Скопје покажува кој командува во оваа држава

Бекир Асани од ДУИ, напаѓачот на повредената полицајка на Битпазар, на Фејсбук пишува дека поставениот споменик на двоглавиот орел во општина Чаир покажува кој наредува во оваа држава.

-Орелот во Скопје покажува кој командува во оваа држава и на кого му припаѓа оваа земја. Орелот се врати во своето гнездо во скопската нацинална гордост и слава, ние продолжуваме со истите идеали, пишува Асани на Фејсбук.

Нападнатата полицајка, еден ден по настанот даде исказ дека Асани не ја тепал туку само вербално ја нападнал, а повредите поради кои по настанот заврши во болница, си ги задала самата од пајакот со кој сакала да му го крене непрописно паркираното возило.

Извор-РЕПУБЛИКА

Qatar 2022