понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

Бејта ја потврди веста дека добивал закани по живот

Бејта ја потврди веста дека добивал закани по живот

Веста дека потпретседателот на ДУИ, по телефон добивал закани по живот ја потврдил и самиот Невзат Бејта.

Тој ексклузивно за порталот “Флака“ вели века веста која е објавена по медиумита е вистинита, и дека надлежните органи сега постапуваат по случајот.

– Да, добив закана и случајот го пријавив во полиција. Очекувам институциите да се справат со случајот, изјави кратко за “Флака“ потпретседателот на ДУИ Невзат Бејта.

Коронавирус