сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 6
home Вести

Бараков: Господе, зошто не ме црпна мене од Мокрино, туку си го црпнал ова дете од Муртино?

Бараков: Господе, зошто не ме црпна мене од Мокрино, туку си го црпнал ова дете од Муртино?

Познатиот актер Лазар Бараков удри по премиерот Зоран Заев. Тој на социјалната мрежа Фејсбук го прашува Господ, зошто токму него го црпнал од Муртино.

-Грешен си Господе, многу грешен. Кога си бил веќе кај нашите села, зошто не ме црпна мене од Мокрино, туку си го црпнал ова дете од Муртино. Ќе направев држава. Ќе испоколев по повеќе од пола од секое министерство. Да здивнеше ово безобразен, прост, глуп и напатен народ…, напиша Бараков на Фејсбук.

Најнови вести