четврток, 27. јуни 2019. Вести денес: 69
home Вести

Бараат помош за дете чие тело е со 80% изгореници и се бори за живот, но Филипче е на продолжен викенд

Бараат помош за дете чие тело е со 80% изгореници и се бори за живот, но Филипче е на продолжен викенд

Денеска на социјални мрежа Фејсбук се појави веста каде дете има изгореници од 4 степен и потребно е  хиликоптер за детето да се однесе во Словенија.

До ова дошло од страна на струен удар на железничка пруга.

Од објавата на Фејсбук може да увиди дека се бара помош од министерот за здравство, Венко Филипче.

Но тој во моментов си користи продолжен викенд.