среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

БАРА ПОМОШ: Повреден штрк удира со клун на прозорци од градинка во Тетово

БАРА ПОМОШ: Повреден штрк удира со клун на прозорци од градинка во Тетово

Штрк веќе неколку дена кружи околу градинка во Брвеница, Тетово, кој бил повреден и удира со клунот по прозорците на градинката.

На вработените им делува како да бара помош и сака да влезе внатре, а тие се обратиле на неколку места и ветеринарни станици.

Коронавирус