среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 136
home Вести

Бадник неработен ден за православните граѓани

Бадник неработен ден за православните граѓани

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 6 јануари, ден пред Божиќ, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Неработниот ден е прогласен согласно Законот за празници.

Коронавирус