петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Автомото сојуз: Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани

Автомото сојуз: Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани

Сообраќајот на магистралниот пат Штип – Кочани, кај Облешево, е нормализиран, соопшти Автомото сојузот.

Сообраќајот претходно, како што информираа од АМСМ, се одвиваше по една коловозна лента поради јавен собир на оризопроизводителите. (МИА)

Најнови вести

Коронавирус