петок, 25. септември 2020. Вести денес: 181
home Вести

Автомобилот на кандидат за градоначалник на последните локални избори украден и злоупотребен во грабеж

Автомобилот на кандидат за градоначалник на последните локални избори украден и злоупотребен во грабеж

Кандитатот на Алијансата на Албанците за градоначалник на Град Скопје на последните локални избори, Наим Бајрами, пред извесно време на својот профил објави дека му била украдена колата, а синоќа објави фотографија со која објаснува дека луѓе со неговиот џип учествувале во грабеж на позната бензинска пумпа на излезот од Скопје.

Бајрами јавно запраша како е можно да му била украдена колата, а потоа истата да била злоупотребана за криминални активности, а во истото време од МВР и министерот Оливер Спасовски да нема ни трага ни глас за целиот настан.

 

Коронавирус