понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Авионот што со часови кружеше над Скопје ќе слета во Приштина

Авионот што со часови кружеше над Скопје ќе слета во Приштина

Авионот Боинг 737-752 кој требаше да пристигне во Скопје, а доаѓа од Истанбул, Турција не успеа да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер.

Авионот е пренасочен на аеродромот во Пришина.

Коронавирус