петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Авионот Цесна П210Н пронајден паднат северно од Солунска глава

Авионот Цесна П210Н пронајден паднат северно од Солунска глава

Авионот од типот Цесна П210Н кој беше изгубен од радарскиот систем е пронајден северно од Солунска глава, во моментот кон местото се упатени екипи за спасување на МВР со хеликоптери, пишува 1тв.

Воздухопловот со германска регистрација и ознаки D-EUIB летал од Охрид за Софија, а попладнево во 16:16 часот беше изгубен од радарите западно од Слунска Глава.

Во авионот се превезувало 4 члено семејство, татко, мајка и две деца, кои според непотврдени информации се бугарски државјани.

Најнови вести

Коронавирус