недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Вести

Авионите сè уште не полетале од Софија за Скопје

Авионите сè уште не полетале од Софија за Скопје
МИА

Поради лошите временски услови на софискиот аеродром и силниот ветер, се уште не полетале двата воени авиона со посмртните останки на 45-те загинати македонски државјани, јави дописникот на МИА од Софија.

Се очекува авионите да полетаат најрано за 30 минути, но тоа ќе зависи од метеоролошката ситуација, изјави за МИА во Софија дипломатски извор кој сакаше да остане анонимен.

Претходно од македонската Влада за МИА потврдија дека слетувањето на авионите се очекува за околу еден час.

Најнови вести