четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Артан Груби се „храни“ со парите на граѓаните, плаќа ручеци со пари од министерството (ФОТО)

Артан Груби се „храни“ со парите на граѓаните, плаќа ручеци со пари од министерството (ФОТО)

Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, предводено од министерот Артан Груби, двапати додели (потроши) средства на Министерството во еден од добро познатите ресторани во Скопје, чие име е познато на редакцијата на News33.

Дека ресорот на Груби потрошил средства во тој ресторан News33 докажува преку фотографии обезбедени од отворените мрежи за финансии.

-Она што останува енигма е колку пари Министерството потроши на овој ресторан. News33, испрати прашања до МПСОЗ во врска со ова, но сè уште не добивме одговор, пишува порталот.

 

Најнови вести

Коронавирус