понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 30
home Вести

Артан Груби: СДСМ е виновен за неуспехот на референдумот

Артан Груби: СДСМ е виновен за неуспехот на референдумот

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, го обвини пратеникот Мухамед Зекир и неговата партија СДСМ за неуспехот на референдумот за време на нивното гостување во емисијата “Топ шоу” на позната позната албанска телевизија Топ Ченал, јавува Република. Како што наведуваат од Република Груби истакнал дека неуспехот дојде поради СДСМ и неговите пратеници.

Најнови вести

Коронавирус