среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Вести

Арсовски: Зоран Заев ти си на ред, немој да мислиш дека Филипче примил куршум за тебе и те спасил

Арсовски: Зоран Заев ти си на ред, немој да мислиш дека Филипче примил куршум за тебе и те спасил

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски по обраќањето на министерот во оставка, Венко Филипче рече дека премиерот Зоран Заев е на ред да го стори истото.

-Зоран Заев ти си на ред. Немој да чекаш! Немој да мислиш дека Венко Филипче несреќата ја примил куршум за тебе и те спасил. До последен здив ќе те прогонуваме да си ја сносиш одговорноста, не поминуваш неказнето! Венко спремај се за одговорност за сѐ што си направил, напиша Арсовски на Фејсбук.

Локални избори 2021