сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Арсовски: Снегот пак ги изненади надлежните, ама тргнете го од полската болница

Арсовски: Снегот пак ги изненади надлежните, ама тргнете го од полската болница

“Снегот ги изненади надлежните” – веќе чуена фраза, ама барем да го тргневте од полскава болница, паднат и е кровот, луѓе не можат да шетаат внатре… напиша на Фејсбук портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Коронавирус