среда, 23. септември 2020. Вести денес: 170
home Вести

Арсовски: СДСМ јавно нека објават со кого „се ќердосаа“ и имаат парламентарно мнозинство

Арсовски: СДСМ јавно нека објават со кого „се ќердосаа“ и имаат парламентарно мнозинство

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на својот официјален Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека политичките партии не ги потврдувале изјавите на СДСМ и Заев дека имале мнозинство.

-СДСМ во овој момент освен што дрско краде, дрско и лаже, што сепак и не е нешто ново, стои во неговиот статус.

Во продолжение може да го прочитате неговиот целосен статус.

Најнови вести

Коронавирус