вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Арсовски: Пендаровски со доделување на мандатот ќе им даде само нови 20 дена на Заев да се обиде да си ја спаси кожата

Арсовски: Пендаровски со доделување на мандатот ќе им даде само нови 20 дена на Заев да се обиде да си ја спаси кожата

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на Стево воопшто не му е проблем ‘да излиже каде што плукнал’, како што ја продолжуваше вонредната состојба. Всушност ќе им даде само нови 20 дена на Заев да се обиде да си ја спаси кожата и нови 20 дена агонија и нови 20 дена за пишманење. Новите 20 дена се доказ дека немаат мнозинство и преговорите на СДСМ се во ќорсокак.

И да сумираме: Повторно ладен туш за Заев – мнозинство нема.

Тоа е сѐ што треба да знаеме за Заев и неговото мнозинство, пишува на својот Фејсбук профил портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски.

Најнови вести