среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Арсовски: Намерата и злобата на СДСМ е да му наштетат на Мицкоски преку случај за кој директно се одговорни СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски

Арсовски: Намерата и злобата на СДСМ е да му наштетат на Мицкоски преку случај за кој директно се одговорни СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски

На новинарско прашање дека СДСМ преку соопштение денеска бара одговор од Мицковски која била неговата улога во 2016 година во моментот кога се прислушувало во Јавното обвинителство додека бил Генерален секретар, Ваш коментар, Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ вели дека Мицкоски во 2016 година не бил генерален секретар во 2016 година.

-Претседателот Христијан Мицкоски во 2016 година не бил Генерален секретар, тој е Генерален секретар од 1 август 2017 година така да очигледна е намерата и злобата на СДСМ да му наштетат на претседателот Мицкоски преку случај за кој директно се одговорни СДСМ, Зоран Заев и Оливер Спасовски така да одговорот СДСМ и нивниот Центар за комуникации треба да го бараат кај Оливер Спасовски во МВР и треба да го бараат во Владата во нивниот претседател Зоран Заев тие се оние кои треба да дадат одговор на граѓаните кој прислушувал и за чии намени, а уште побрзо треба да си дадат оставка по ова што се случува во моментов, потенцира Арсовски.

Најнови вести

Коронавирус