понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 81
home Вести

Арсовски: Кога последен пат сте виделе дебата на ТВ на министер на СДСМ со некој од опозиција

Арсовски: Кога последен пат сте виделе дебата на ТВ на министер на СДСМ со некој од опозиција

Се сеќавате на времето кога СДСМ секој ден по 3 пати велеше дека нема дебата во Република Македонија и дека треба министрите да одат на дебата со опозицијата? Епа сега нека ви текне кога последен пат сте виделе дебата на ТВ на министер на СДСМ со некој од опозиција, ова преку статус на Фејсбук го истакнува Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

-Венко Филипче гостува сам на емисии и се фали сам себе како има вакцини колку сакаме и нема пандемија. Оливер Спасовски гостува сам на емисии и се фали сам себе, а кутриот ниедна вода не го пере. Мила Царовска сама гостува на емисии. Радмила Шеќеринска веќе не ни гостува на емисии, страв ми е да не ја киднапирал некој. Никола Димитров сам гостуваше на емисии, сега веќе не ни знаеме ни дали е министер. Бојан Маричиќ сам гостува по емисии. Благој Бочварски никој не го видел, ваљда некаде си игра во песок како мало дете, заборавил дека е министер, пипува Арсовски.

Тој додава дека Јагода Шахпаска откако го извреѓа цел народ, не се знае ни дали оди на работа, а не пак на ТВ. И велите дебата имало во моментов, а?

Се сеќавате на времето кога СДСМ секој ден по 3 пати велеше дека нема дебата во Република Македонија и дека треба…

Posted by Dimsa Arsovski on Среда, 14 април 2021

Коронавирус