сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 80
home Вести

Арсовски: Додека го читате ова, бизнисите на Заеви растат- јасно е против кого и за кого треба да гласате на 5 мај

Арсовски: Додека го читате ова, бизнисите на Заеви растат- јасно е против кого и за кого треба да гласате на 5 мај

СДСМ и Заев го имаат најобемниот Буџет во историјата на Македонија за 2019 година и во првите 3 месеци имаат само 6,21% капитални трошоци (инвестици) или само 26,243,902 евра (€), вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски.

-Тоа е се што треба да знаете за оваа Влада и до кај ни е економијата и ситуацијата во државава. А да потсетам додека го читате ова, бизнисите на Заеви растат. Јасно е против кого и за кого треба да гласате на 5 мај, пишува Арсовски на Фејсбук.

Коронавирус