четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 3
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Арсовски до Филипче: Време ти е за конечна одговорност!

Арсовски до Филипче: Време ти е за конечна одговорност!

Венко Филипче, време ти е за конечна одговорност, порачува вечерва по трагедијата во Тетово, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

„Потпиши си ја вечерва оставката и извини му се на овој напатен народ за секоја жртва.

Господ нека помогне во Тетово“ – порача тој.

Најнови вести