петок, 10. јули 2020. Вести денес: 161
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Арсовски: Чулев не е крив за неуспехот на СДСМ

Арсовски: Чулев не е крив за неуспехот на СДСМ

Вчера Наќе Чулев обелоденува скандал дека СДСМ прислушуваат сеуште, денеска СДСМ со оркестриран напад го обвинува дека бил крив што се ширела Короната и што они лошо се справувале со кризава.

Нит Наќе Чулев ви е крив за лошо менаџирање, нит па ќе успеете да си го исперете неуспехот!

Пишав дека сите ќе им се криви, па дури и народот, само они не. Тоа значи дека Наќе добро си ја работи работата и исплашени се!

Фејсбук статус на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Парламентарни избори 2020