среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

АРСОВСКА: СКОПЈЕ ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ ОД НЕЗАВИСНОСТА ИМА ЖЕНА ГРАДОНАЧАЛНИК!

АРСОВСКА: СКОПЈЕ ЗА ПРВ ПАТ ПО 30 ГОДИНИ ОД НЕЗАВИСНОСТА ИМА ЖЕНА ГРАДОНАЧАЛНИК!

Благодарам што одбравте да верувате на човечноста, што истакнавте дека сте против црните кампањи и што ми ја дадовте вашата доверба во следните четири години да го водат градот Скопје, ова вечерва преку прес-конференција го истакна новиот градоначалник Данела Арсовска.

-По тешки битки ако можам така да го наречам во оваа кампања мој противник не беше само стариот градоначалник, туку и премиерот во заминување на мое големо задоволство истакнувам дека во Скопје за прв пат по 30 години од независноста има жена за градоначалник, вели Арсовска.

Таа додава дека уште од утре започнуваат со реализирање на проектите за градот.

-Сега имаме нова шанса уште од првиот ден посветено да работиме и да побараме одговорност за она што не е сработено, вели Арсовска.

Коронавирус