понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 164
home Вести

Арсовска: Потребна е безрезервна поддршка за спас на македонската економија проследена со квалитетна стратегија за справување со кризата

Арсовска: Потребна е безрезервна поддршка за спас на македонската економија проследена со квалитетна стратегија за справување со кризата

Претседателката на Сојузот на стопански комори Данела Арсовска преку статус на Фејсбук потенцира дека на нашата земја и е потребна безрезервна поддршка за спас на македонската економија проследена со квалитетна стратегија за справување со кризата.

-✅ На приватниот сектор му е потребна предвидливост, плановите и одлуките за справување со состојбите и задржувањето на работни места претприемачите не ги носат од денес за утре.
✅ Затоа итно и навремено да се донесе одлука за продолжување на финансиската поддршка за јуни и јули, без комплицирани услови и постапки.
✅ Потребна е безрезервна поддршка, за спас на македонската економија проследена со квалитетна стратегија за справување со кризата, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

✅ На приватниот сектор му е потребна предвидливост, плановите и одлуките за справување со состојбите и задржувањето на…

Gepostet von Danela Arsovska am Sonntag, 7. Juni 2020

 

Најнови вести

Локални избори 2021