четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 180
home Вести

Арсовска: Откако ќе станам градоначалник ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија и од претседател на ССК

Арсовска: Откако ќе станам градоначалник ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија и од претседател на ССК

Ќе се откажам од статусот конзул на Унгарија како и од функцијата претседател на Сојуз на стопански комори на Македонија, со цел да ја извршувам градоначалничката функција, истакна Данела Арсовска, кандидатот за градоначалник на Скопје на вечерашната гостување во „Само интервју“ на Канал 5 телевизија.

На прашање од водителот што ќе се случи со статус конзул на Унгарија, Арсовска одговори:

„Како што имам статус на конзул на Унгарија, исто така имам и статус на претседател на Сојуз на стопански комори на Македонија и ќе се откажам од сето тоа, затоа што во следниот период единствената намера што ја имам е да бидам претставник на сите скопјани во градот Скопје”.

Најнови вести