петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 26
home Вести

Арсим Зеколи: Леснотијата во изјавите на Заев се должи на етничкото потекло на жртвите

Арсим Зеколи: Леснотијата во изјавите на Заев се должи на етничкото потекло на жртвите

После вакви зборови и вакво ракоплескање, не може веќе да се премолчи дека леснотијата на такви изјави и аплаузи се должи на етничко потекло на жртвите. Заев и дружбата само си го покажуваат вистинското лице, напиша на Твитер аналитичарот Арсим Зеколи.

Зеколи во нов пост на социјалните мрежи пишува дека „Грст пензионирани дегенерици во екстаза дека вождот Зоќе смета дека таму некои 15 Албанци се банална тема“, пишува Зеколи.

Тој додава дека човек кој пцуе свој род и од грст усмрдени отпади на УДБА што на свои внуци им крадат леб, не очекувај човечност за други.

Локални избори 2021