четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Арнаудов, Дамовски и Илиевски пуштени дома

Арнаудов, Дамовски и Илиевски пуштени дома

Пратеникот Љубен Арнаудов, организаторите на движењето „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски и Богдан Илиевски, синоќа пред полноќ се пуштени од затворот од Шуто Оризари, пренесува Алсат М.

Скопска апелација ги прифати нивните жалби и им ја преиначила мерката притвор во домашен притвор.

Тие во притвор поминаа речиси три месеци.

Најнови вести

Коронавирус