среда, 8. декември 2021. Вести денес: 109
home Вести

Арбр Адеми под лупа на Антикорупциска- Владата без коментар

Арбр Адеми под лупа на Антикорупциска- Владата без коментар

Портпаролот на Владата, Муамет Хоџа, на денешната прес конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека Владата нема да коментира одлуки на независното тело Антикорупциска, околу министерот за образование и наука Арбр Адеми.

Државната комисија за спречување корупција ќе истражува дали министерот за образование и наука Арбер Адеми незаконски е избран во наставно-научно звање доцент на Правниот факултет на Државниот универзитет во Тетово во 2017 година, додека сѐ уште бил министер без ресор во Владата

Најнови вести

Коронавирус