сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 110
home Вести

Апсење на скопскиот плоштад, се апсат навивачи на Полска

Апсење на скопскиот плоштад, се апсат навивачи на Полска

Полските навивачи на фудбалската репрезентација попладнево предизвикаа инцидент на плоштадот Македонија во Скопје. Според полициските службеници, тие се степале меѓусебе, по што неколкумина од нив се приведени.

Полските навивачи се дојдени во Скопје да ја бодрат нивната репрезенација која утре игра против Македонија во рамки на евроквалификациите.

ФОТО: Дејан Божиновски

Извор: fokus.mk

 

Најнови вести

Коронавирус