недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 65
home Вести

Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром

Апсење на скопскиот аеродром.

– На 30.01.2018 година во 04.50  часот на Граничен премин аеродром „Александар Велики“ Скопје, на излез од Република Македонија, по извршена пасошка контрола поради сомнение за „фалсификување“ на италијанска лична карта приведен е Д.Б.(33) од Драч – Албанија, соопштуваат од МВР.

Полицијата работи  на расчистување на случајот.

Најнови вести

Коронавирус