среда, 17. јули 2019. Вести денес: 0
home Вести

Април не е на наша страна: Дожд ќе врне цел месец, а еве какво време не очекува за време на Велигден

Април не е на наша страна: Дожд ќе врне цел месец, а еве какво време не очекува за време на Велигден

Времето овие денови во Македонија е невообичаено за овој период од годината иако сите очекуваа да затопли и сонцето да биде на наша страна, сепак тоа не се случи.

Веќе помина една недела од месец април, но според временската прогноза април дефинитивно не е на наша страна.

Дождот се повеќе ќе биде присутен месецов, а помалку сонцето.

Деталната прогноза за Велигден вели дека не очекува дожд и сонце, погледнете.