недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 20
home Вести

Апостолоски: За само 8 месеци Наумоски на шверцерски начин сака да донесе нови 25 ДУП-ови во Ѓорче Петров

Апостолоски: За само 8 месеци Наумоски на шверцерски начин сака да донесе нови 25 ДУП-ови во Ѓорче Петров

На денешната седница на Советот на општина Ѓорче Петров, мнозинството го изгласа планот за работа на Советот на општина Ѓорче Петров за 2021 година, во кој за неполни 8 месеци советот треба да изгласа 25 урбанистички планови, изјави за медиумите, Данијел Апостолоски советник во Советот на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ.

– Замислете, сите други проблеми се решија и остана само да се донесат урбанистички планови и да се градат бетонски ѕидови. Александар Комшија Наумоски и кастата од СДСМ не се кријат и веќе отворено застануваат на страната на урбаната мафија. Знаејќи дека ќе изгубат на локалните избори, прават непоправлива штета на Ѓорче Петров и со овие 25 урбанистички планови трајно ќе ја оштетат општината и граѓаните на Ѓорче Петров, потенцираше тој.

Апостолоски прашува дали гласините дека покрај законски предвидените суми за комуналии, Александар Наумоски и локалната власт на СДСМ си вовеле свои лични давачки кои завршуваат во нивните џебови?

– Уште само осум месеци, а потоа Наумоски ќе мора да одговара за сите матни зделки кои ги направи во изминатите речиси четири години, додаде тој.

ЕУРО 2020

Македонија