понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 189
home Вести

Апелација ги укина пресудите со затворски казни за Мијалков и Тачи во „Титаник 2“

Апелација ги укина пресудите со затворски казни за Мијалков и Тачи во „Титаник 2“

Апелациониот суд Скопје ги укина пресудите за предметот „Титаник 2“ против Сашо Мијалков, Мендух Тачи, Бедредин Ибраими и тројца поранешни членови на Државната изборна комисија од ВМРО-ДПМНЕ, дознава неофицијално САКАМДАКАЖАМ.МК.

Според нивните информации, пресудите биле укинати и предметот е вратен на повторно судење по насоки на Апелациониот суд поради суштествени повреди на постапката од страна на Основниот кривичен суд.

Овој судски процес го водеше судијата Огнен Ставрев, а во судечкиот совет беше и судијата Осман Шабани.

Целата вест можете да ја прочитате ТУКА.

Коронавирус