среда, 5. август 2020. Вести денес: 13
home Вести

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Заминал по печурки и 12 дена е исчезнат 25-годишниот Димитар Мицкоски

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Заминал по печурки и 12 дена е исчезнат 25-годишниот Димитар Мицкоски

Исчезнат е 25-годишниот Димитар Мицковски, а неговото семејство и блиски бараат помош.

Тие велат дека последно го виделе пред 12 дена, кога заминал да собира печурки.

Димитар е висок е околу 180 сантиметри, а кога заминал бил облечен во тегет тренерки и црно капче.

Други информации, од каде е момчето и каде собирал печурки не е наведено. Ако некој го видел или знае нешто веднаш да пријави во полиција.

Isceznat e Dimitar Mickovski 12 dena, visok okolu 180 sm 25 godini oblecen vo teget trenerki i crno kapce ,posledno sto…

Posted by Ane Ane on Tuesday, July 7, 2020

Коронавирус