понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Апел за помош за Тони Илијевски: По ненадејно влошување на состојбата веќе шест дена е на кислородна поддршка во приватна болница

Апел за помош за Тони Илијевски: По ненадејно влошување на состојбата веќе шест дена е на кислородна поддршка во приватна болница

Апел за помош за 38-годишниот Тони Илијевски, кој поради изненадна влошена состојба од Ковид-19 итно беше префрлен на лекување во приватна болница.

Моментално е во тешка здравствена состојба со 24 часовна кислородна подршка веќе 6 дена, комплетно оштетено едно белодробно крило, додека другото е во добра состојба само една третина, се вели во апелот.

Кој колку може и сака да донира на следнава сметка:

250-0140007013-33 Шпаркасе Банка
Ул. Димче Димовски – Кокошарчето бр. 5
Име: Тони Илијевски
и да му помогнеме на Тони.

Почитувани пријатели и роднини,

Ве молиме за ПОМОШ за ТОНИ ИЛИЈЕВСКИ кој има само 38 год. и две малолетни дечиња….

Posted by Ilijevska Sanja on Sunday, May 9, 2021

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија