сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 76
home Вести

АПЕЛ: На малиот Лука му е отстрането едно око, да му помогнеме да го зачува другото!

АПЕЛ: На малиот Лука му е отстрането едно око, да му помогнеме да го зачува другото!

Да бидеме хумани и да му помогнеме на малиот Лука кој се бори против ретка болест- тумор на очи.

Семејството ги моли за помош сите хумани граѓани да помогнат, Лука да може повторно да гледа со едното око, бидејќи за жал, другото му е отстрането со цел да се спречи ширењето на болеста.

Коронавирус