вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

АПЕЛ: Да му помогнеме на Горазд самостојно да зачекори

АПЕЛ: Да му помогнеме на Горазд самостојно да зачекори

Горазд Исаковиќ е детенце со посебни потреби и поради проблеми во колената и колковите, тој не може да се движи.

Потребна му е хируршка интервенција за да застане на двете нозе, а родителите не се во можност да обезбедат финансиски средства кои се потребни за операција.

Да му помогнеме на Горазд! Донирајте на телефонскиот број 070 143 133.

Коронавирус