понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Вести

Апасиев за „Монструм“: Во цивилизирана држава Заев побајаги ќе лежеше затвор

Апасиев за „Монструм“: Во цивилизирана држава Заев побајаги ќе лежеше затвор

„Во цивилизирани држави, ова однесување на сегашниот премиер (да имаш докази за убиство, а да не ги даваш) се вика „ПОПРЕЧУВАЊЕ НА ПРАВДАТА“ и се лежи побајаааги затвор“, коментира професорот Димитар Апасиев на обвинувањето на таткото на Алексадар Наќевски, едно од убиените момчиња кај Смиљковското Езеро.

Најнови вести

Коронавирус