понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Апасиев: Поради овие 4 причини договорот со Грција ќе пропадне, СДС(М) ќе биде збришана на следни избори

Апасиев: Поради овие 4 причини договорот со Грција ќе пропадне, СДС(М) ќе биде збришана на следни избори

(ФБ статус на професорот Димитар Апасиев)

Квислиншката шема на Заев и Dimitrov да ги стават граѓаните пред „свршен чин“ – ќе наиде на четири несоборливи ПРАВНИ ПРЕЧКИ кои ќе оневозможат капитулантскиот „Договор“ било кога да влезе во сила:

1. Претседателот на Републиката (кој нема да го потпише);
2. Уставниот суд на РМ (кој ќе го поништи);
3. Народниот референдум (кој нема да успее);
4. Грчкиот парламент (кој нема да го ратификува).
===============================================
ИСХОД: На следни избори СДС(М) ќе биде збришана како ПАСОК во Грција + на „двоецов“ ќе им остане само кривичната одговорност за непријателска дејност против државата, која застарува за 20 години.

#НеПоминува
#ПазитеШтаРадитеНемојПослеЈебиГа

Најнови вести

Коронавирус