петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Апасиев: На повидок тежок фалсификат

Апасиев: На повидок тежок фалсификат

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев која според неофицијалните резултатите на парламентарните избори освои два мандати, преку социјалните мрежи повика на рачно броење на гласачките ливчиња.

-Двајца фиксни! Тројца украдени!? Хаос во ДИК. Идеме на рачно броење… На повидок тежок фалсификат. Најнерегуларни избори откога постои Македонија. Одиме до КРАЈ, пишува Апасиев.

Коронавирус