петок, 24. септември 2021. Вести денес: 132
home Вести

Апасиев излажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство, СДСМ и ДУИ сами имале мнозинство

Апасиев излажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство, СДСМ и ДУИ сами имале мнозинство

Пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, не ја зборуваше вистината кога кажа дека ВМРО-ДПМНЕ правеле кворум на власта за Законот за државјанство.

Вистината е дека СДСМ и ДУИ и самите имале мнозинство, а дека Апасиев бил незаинтересиран да гласа против.

 

Најнови вести

Коронавирус