среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Апасиев до власта: Дури и Шарл де Гол си поднесе оставка по неуспешниот референдум!

Апасиев до власта: Дури и Шарл де Гол си поднесе оставка по неуспешниот референдум!

Дури и неприкосновениот француски претседател Шарл де Гол си поднесе ОСТАВКА по неуспешниот референдум кој тој го иницираше, обраќајќи му се на народот со следните зборови: – „Господо, ние тука завршивме! Значи, после овој случај, дефинитивно ќе биде свртена нова страница во историјата…“ – напиша професорот Димитар Апасиев на својот ФБ профил.

 

Најнови вести

Локални избори 2021