среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Апасиев до Димитров: Aко нема цензус не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие во политичка пензија

Апасиев до Димитров: Aко нема цензус не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие во политичка пензија

Професорот Димитар Апасиев ја коментира изјавата на министерот за надворешни работи Никола Димитров, дека доколку на референдумот нема цензус, Собранието ќе го спроведе договорот со Грција.

-Ако нема ЦЕНЗУС, не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие одите у предвремена политичка пензија. А во правна сила си останува референдумската одлука од 1991 за името „Македонија“, пишува Апасиев на својот Фејсбук профил.

Коронавирус