среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Апасиев: Да им објасниме на експертуткиве што свесно прават будали од себе, референдумска одлука може да се смени само со нова референдумска одлука

Апасиев: Да им објасниме на експертуткиве што свесно прават будали од себе, референдумска одлука може да се смени само со нова референдумска одлука

– Да им објасниме на експертуткиве шо свесно прават будали од себе по провладиниве медиуми…  Референдумска ОДЛУКА може да се смени само со нова референдумска одлука!!! Не со собраниска, владина, премиерска или министерска одлука, пишува универзитетскиот професор, Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил.

– Бидејќи нема нова одлука на неуспешниот референдум, на која 2/3 од електоратот ви покажа среден прст, во задолжителна правна сила ОСТАНУВА одлуката од Референдумот за независност (1991), додава тој.

Локални избори 2021