четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 120
home Вести

Апасиев: Чекај сеа, не сконтав, Груeвски во право ли испадна дека во зaтвop им спремале ЛИKBИДАЦИJA? (ФОТО)

Апасиев: Чекај сеа, не сконтав, Груeвски во право ли испадна дека во зaтвop им спремале ЛИKBИДАЦИJA? (ФОТО)

Не стивнуваат коментарите на социјалните мрежи дека по нaпaдот кој го извршија теpopистите од Диво Насеље врз екс министрите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски.

Најголем дел од коментарите се дека се потврдува тезата на екс премиерот Никола Груевски дека му се спремала ликвидациja во затворот во Шутка.

Со сличен став е и Димитар Апасиев, Тој на својот Фејсбук профил напиша:

-Чекај сеа, не сконтав. Грујо у право ли испадна дека у зaтвop им спремале ЛИKBИДАЦИJA, пишува Апасиев на Фејсбук.