четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 78
home Вести

Апасиев: Би дале поддршка на ВМРО-ДПМНЕ за формирање на Влада

Апасиев: Би дале поддршка на ВМРО-ДПМНЕ за формирање на Влада

Димитар Апасиев, претседател на Левица, во своето гостување во емисијата „Само Вистина “ зборуваше за формирање на влада и запрашан на тоа каде се гледа Левица во целата оваа ситуација рече дека се гледа во некоја делумна малцинска поддршка бидејќи така добивате две муви со еден удар и СДСМ и ДУИ се детронизираат што е квантен скок.

На прашањето дали Левица би дала поддршка на ВМРО-ДПМНЕ за формирање Влада Апасиев одговори „хипотетски да“.

Коронавирус