понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Вести

Антонио Димов нов директор на затворот Идризово

Антонио Димов нов директор на затворот Идризово

Антонио Димов е назначен за нов директор на Казнено-поправната установа Идризово.

Тој доаѓа од редовите на ЛДП, а е назначен за директор на 54. владина седница.

Димов доаѓа на оваа функција откако досегашниот директор кој беше кадар на Алијансата на Алабанците поднесе оставка откако оваа партија излезе од владината коалиција

Најнови вести

Коронавирус